PRVOLIGOVÁ TAJENKA ROZLUŠTĚNA

První listopadový víkend se nesl ve znamení posledního kola nejvyšší soutěže družstev ČR ve stolním hokeji - kategorie billiard hockey šprtec. Při různých konstalacích hvězd mohli na titul pomýšlet ještě různé týmy. Svůj krajíc chleba výborně zvládla zakousnout černožlutá sestava Doudeenů, která v Břeclavi zvládla obě svá utkání na výbornou. S domácími si na začátku hracího dne poradila sedmička hráčů z brněnských Bohunic 13:7. Naladění v podobném duchu porazili Doudeeni ve druhém utkání i Boskovice poměrem 12:6. Vzájemné měření obou poražených vyznělo lépe pro hosty, kteří zvítězili 9:7. 

Zatímco Břeclav se rozloučila se sezónou dvěma prohrami v Modřicích u Brna si vyšlápla Praha na lídra první ligy Ostravu. Tu zaskočila vítězstvím již po 4 kolech a celkovým výsledkem 10:7. Praha přitom v předchozím zápase s domácími Modřicemi dokázala pouze 3x vyhrát a podlehla jim 3:12.

Naopak těsný výsledek se zrodil v zápase mezi Dragony z Modřic a Dobrou Vodou. Dragoni zvítězili 9:8. Souhrn všech výsledků tak dal o to větší důležitost poslednímu utkání mezi Ostravou a Dobrou Vodou. Jakékoliv vítězství Dobrý Vody by totiž znamenal úspěch bohunického oddílu. Ostrava měla boj o titul naprosto ve svých rukou. Dramatické poslední utkání sezóny se rozhodovalo po nerozhodném stavu 7:7 až v poslední možné směně. V té se nakonec o jediný bod navrh radovali hráči Ostravy a stali se opět mistry ČR pro rok 2019. 

O jeden bod v závětří zůstali vícemistři z Bohunic. Třetí skončili sezónu Dragoni z Modřic. Dobrá Voda po řádě úspěchů skončila sezónu bez bodu a s pěti prohrami na nepopulárním 4.místě.

Stříbrnou náplastí na jednu z nejlepších možností získat pro Bohunice prvoligový titul je individuální vítězství Martina Vrány v soutěži Leader Trophy pro nejužitečnějšího hráče první ligy. Pro Bohunice je to teprve druhá trofej tohoto charakteru. Tu zatím poslední měl na starosti hostující Martin Kučera. Nejbližší akcí je za týden 9.11. od 10 hodin bohunický Orel Cup. Těšíme se na vaši účast. 

 

 

 

Vytisknout E-mail

  • /index.php/cs/news/52-zveme-vas-na-orel-cup-2019
  • /index.php/cs/news/50-sprtec-v-popredi-brnenskeho-roku-sportu

Menu