ŠPRTEC V POPŘEDÍ BRNĚNSKÉHO ROKU SPORTU

Galavečer v předsváteční neděli 27.10.2019 byl připraven v kongresovém sále brněnského hotelu International včetně významného počinu stolních hokejistů.

V přední části dění jsme totiž umístili dva šprtecové stoly, které tak byly k dispozici všem přítomným slavným osobnostem, které proslavili Československo. Vidět na živo co je šprtec, tak mohl například držitel stříbrné olympijské medaile z roku 1968 Jozef Golonka či mistr světa v ledním hokeji z roku 1972 Richard Farda. 

Zahráli jsme si v odvetách s legendou kolové Janem Pospíšilem a dalším držitelem stříbrné olympijské medaile z roku 1968 v ledním hokeji s Josefem Černým. Na projekci jsme se všem připomněli povedenou akcí na Moravském náměstí v Brně, kde jsme na deseti stolech ukazovali kolemjdoucím co je to šprtec a kde se dá hrát. Akce na Moravském náměstí byla pořadatelsky náročná a jsem velmi rád, že propagace stolního hokeje nezůstala lhostejná ani ostatním klubům z okolí Brna.

Pokud to rozpočet města Brna dovolí je velice pravděpodobné, že akce bude mít své pokračování v roce 2020. Věřím, že si v případný květnový termín najde do centra dění cestu nejeden hráč či hráčka, které stolní hokej baví natolik, aby jej ukázali i ostatním.

S ohledem na rozvoj stolního hokeje v ČR by si dle mého názoru zasloužil nový kabát nejenom web unie, na kterém se v těchto chvílích pracuje, ale také propagační bannery či základní info o šprtci klidně i na křídovém papíře. Oslovujeme širokou veřejnost a bylo by minimálně vhodné mít pro ně informace v ucelené podobě.

Jako nováček musím složitě googlovat, kam bych si například mohl přijít šprtec vyzkoušet. V dubnu letošního roku jsem žádal v hromadné korespondenci o zaslání, kdy se například konají vaše kroužky stolního hokeje, kam by případně mohli nováčci chodit. Bohužel mi zástupci klubů neposlali ani jeden termín. Ve finále tedy nováčky vůbec nepotřebují a není důvod, tak sdělovat, kam a kdy by mohli noví nadšenci chodit. Na spoustě šprtecových webů bohužel tyto informace nejsou vůbec k mání. O tom, kde si případně mohu koupit vybavení nebo stůl se bohužel nedočtu vůbec. V tomto ohledu pak musím navštívit ve většině případů stránky konkurenčního svazu. Šprtec mám velmi rád. V ohledu podpory pro získávání nových členů je mi však trochu smutno z toho, že nejsme schopni zajistit ani základní informace natož v rámci volného času zajít někam do škol či na společenské akce.

Získat děti pro sport je čím dal těžší. V konkurenci počítačů a mobilních telefonů o to více. Bohužel však nejsme schopni ani na těch telefonech mít základní informace, kam zajít na šprtec. Možná proto na ČP12 v Ostravě je "jen" 20 hráčů na turnaji. Pokud je to ve špatném měřítku, tak se omlouvám, ale mám za to, že i sem chodili děti z různých základních škol - minimálně z té v jejichž jídelně se hraje. Abych byl objektivní, ani v Bohunicích to nebude s dětmi jiné. I když v rámci posledních propagačních akcí si k nám pár nových dětí cestu našlo.

Těším se na vás s vašimi nápady na další šprtecové akci jménem Orel Cup, která se uskuteční 9.11.2019 v bohunické Orlovně od 10:00. Zváni jsou malí i velcí. Zkušení i úplní nováčci, kterým případně vybavení zapůjčíme. Přezůvky a dobrou náladu s sebou.

 

Vytisknout E-mail

  • /index.php/cs/news/51-prvoligova-tajenka-rozlustena
  • /index.php/cs/news/49-kvartal-v-dobre-vode-vyhral-martin-vrana

Menu