STOLNÍ HOKEJISTÉ POD JOŠTEM

K výročí 110 let od založení sportovní a duchovní organizace Orel byli přizváni poslední květnový den na Moravské náměstí v Brně nejúspěšnější sportovci městské části Brno-Bohunice. Úspěšní hráči sportu Billiard Hockey Šprtec přišli pod sochu moravského Jošta předvést své umění na symbolických jedenácti stolech. Soupeři jim byly významné kulturní či politické osobnosti, ale též legenda kolové Jan Pospíšil, cyklisté Svatopluk Buchta a Iva Zajíčková či legendární hráč Komety Josef Černý. Že mu přechod z velké hokejky na malou nedělal žádné potíže bylo vidět na první pohled a sám přiznal, že je pro něj šprtec srdeční záležitostí z dětství, který si do dnes rád zahraje.

Podívat se na svou bohunickou chloubu nezapomněli ani ti, díky jejich podpoře patří šprtec v Bohunicích více jak čtvrt století k absolutní špičce nejen v ČR. S hokejkou u stolu to tak válel starosta městské části Brno-Bohunice Ing. Antonín Crha se starostou jednoty Orel Bohunice Václavem Zavadilem. Ani oni neskrývali nadšení z akce, kterou stolní hokejisté z Bohunic skvěle připravili. 

Zahrát si na Moravském náměstí v Brně mohla totiž mimo mistrů světa samozřejmě kolemjdoucí veřejnost. Na bohunických stolech se vystřídalo nespočet hráček i hráčů všech věkových kategorií. Akci kvitoval i dvacetinásobný mistr světa v kolové Jan Pospíšil, který podporuje malé sporty, o které nemají lidi takový zájem. Porovnává například s kolovou, která je velmi drahá a nedostává se k ní tolik peněz a nových členů. Právě takové akce těmto sportům pomáhají.

Billiard hockey šprtec je spjatý s brněnskými Bohunicemi a místní orlovnou od počátku devadesátých let. Největších úspěchů dosáhli bohuničtí v roce 2012, když vyhráli pohár WTHA v ruském Petrohradě, který o dva roky později úspěšně obhájili.

Samotný šprtec rozvíjí jak manuální zručnost, tak schopnost rychlé analýzy situace a plánování. Je vhodný pro hráče všech věkových skupin od šesti do sto pěti let. Na dřevěné ploše napodobuje lední hokej včetně branek, brankářů a pěti hráčů v poli, které se uvádí v pohyb malou plastovou hokejkou. Soupeři se navzájem střídají v tazích, přičemž se snaží dostat pomocí svých hráčů do soupeřovi branky malý dřevěný puk. V bohunické orlovně probíhá kroužek každý čtvrtek od 18 hodin. Na provoz orlovny finančně přispívá statutární město Brno a MČ Brno-Bohunice. 

V rámci pořadatelkské pomoci akci podpořili též hráči Dragons Modřice, Gunners Břeclav a BHK Boskovice, kterým patří též velké díky.

 

 

 

Vytisknout E-mail

  • /index.php/cs/news/49-kvartal-v-dobre-vode-vyhral-martin-vrana
  • /index.php/cs/news/47-brno-sprtec-open-po-te-uz-jen-vaclavak

Menu