ZAČALA 1. A 2.LIGA DRUŽSTEV ČR

O víkendu 16. a 17.2 se rozběhly soutěže družstev. Největší pořadatelský zápřah čekal orlovnu v brněnských Bohunicích, která pořádala v sobotu první kolo první ligy družstev a v neděli ligu druhou. Hned od sobotního rána přihlíželi domácí souboji hráčů Gunners Břeclav a Prague NHL, který i přes dvoubodové vedení břeclavských ve 4.směně skončil nakonec smírně 10:10. Pražané tak mohli být nakonec s plichtou spokojeni a nic jim nebránilo soudcovat zápas Ostravy a domácího Doudeen Teamu. Ten se dlouho vyvíjel slibněji pro Šprtmejkry z Ostravy. Ti po druhém kole poměrně snadno vedli 3:1. Ve třetí a čtvrté směně se však síly vyrovnaly a do posledního zápasu se nastupovalo za stavu 6:6. Bohunickým však poslední kolo výrazně nevyšlo a z vyrovnaného souboje nakonec vzešel jasný zápas pro Ostravu. Ta poslední kolo vyhrála bez připuštění dramatu 5:0 a zápas celkem 11:6.

Podobnou zápletku měl i zápas Prahy s Ostravou. I zde oranžová Ostrava vedla a to dokonce o 3 body před posledním zápasem. V páté směně však Praha zabojovala a směnu vyhrála 3:1. V konečném zúčtování to však stačilo pouze na těsnou prohru 8:9. Ostrava se díky dvěma výhrám vyhřívá na výslunní prvoligové tabulky.

Unavená Břeclav nechala v posledním utkání s domácími zapomenout na loňskou výhru s Doudeen Teamem a sobotní utkání stejně jako to loňské bude zapsáno v břeclavské kronice bohužel také. Doudeen Team doslova deklasoval Břeclav 20:0 a loňské vítězství svého soupeře hořce oplatil. Další kolo 1.ligy se hraje 9.3.2019.

V neděli 17.2.2019 odstartovala i druhá liga družstev. V bohunické orlovně se hned ráno utkali domácí se Žďárem nad Sázavou. Drama o třech kolech se bez remízy zastavilo na skóre 4:5 pro Žďár nad Sázavou. Další výsledky bohužel zatím nedorazily i přesto, že většina zúčastněných vlastní chytré telefony... aktuální tabulka druhé ligy pod tímto odkazem.

Bohuničtí Orli zvládli do konce hracího dne navázat na včerejší výhru s Gunners Břeclav a zvítězili ve dvou utkáních 3:1 a 3:2. Tabulku po prvním hracím dni vedou obhájci titulu ze Stochova, kteří nepoznali hořkost porážky v 5 střetnutích za sebou. Orli z Bohunic drží tak jako v loňském finále 3.místo. V sestavě Bohunic se mimo tradičních jmen - Pavliš, Vrána, Franěk Ivan a Rezek objevili též dva nováčci - Petr Švéda a Tomáš Grym, které tímto vítáme v druholigovém kolotoči. Mezi týmy na své první vystoupení čeká tým Sokol Střelice - ten se zapojí do druhé ligy 10.3.2019 na jihu Moravy, kde jej přivítá Břeclav spolu s Boskovicemi. Zbytek druholigových týmů se vydá do Dobré. 

Vytisknout E-mail

  • /index.php/cs/news/41-doudeeni-na-konci-dne-remizovali-s-dragony
  • /index.php/cs/news/39-turnaj-cp36-breclav-vyhral-martin-vrana

Menu