DOUDEEN I S MISTRYNÍ EVROPY POUZE ZA DVA BODY

Ani na čtvrtý pokus nevezou Doudeeni z nejvyšší soutěže družstev plný počet bodů. Odveta s mistrovskou Dobrou Vodou v jejich domácím působišti naznačila výsledek utkání již po prvním kole, které bohuničtí prohráli 1:4. I přes další čtyři vyrovnaná kola nezvládli Doudeeni s výsledkem už vůbec nic udělat. Konečný výsledek se zastavil na číslovkách 10:6 pro obhájce titulu. V pohodě hrající jihočechy nezaskočily ani Boskovice. Dobrá Voda je porazila 13:8 a nadále bez větších komplikací vede tabulku 1.ligy družstev. Naopak Boskovice prohrály i poslední klání dne s Prahou a po pěkné loňské sezóně se letos pohybují ve spodní části tabulky. Doudeeni hráli druhý zápas s Prahou v poměrně klidném duchu, protože letos v každém kole minimálně dva body získali. Nebylo tomu jinak ani s Prahou, kterou černožlutí porazili 15:8. V bohunické sestavě se po téměř dekádě objevila i mistryně Evropy z roku 2002 Iva Fraňková. Na své nejlepší výsledky však nenavázala.

První dva body získal letos Most. Získal je v souboji s Břeclaví po těsném výsledku 10:8. Most se však neradoval dlouho a o stejné dva body prohrál v dalším utkání s Ostravou. 

V důležitém utkání druhého se třetím se utkali domácí Dragons Modřice právě s Ostravou. Ani jeden ze soupeřů si však z tohoto zápasu vítěství neodnesl. Oba týmy se rozešly smírně výsledkem 8:8. Modřice v posledním utkání dne porazily bez větších komplikací Břeclav 11:6 a upevnily si druhou příčku za Dobrou Vodou. Třetí zůstává Ostrava, ale na prvního již ji chybí 3 body a na Dragony 2. Padesátiprocentní Doudeeni jsou sice čtvrtí, ale na třetí Ostravu již mají ztrátu 4 body. Naopak na dostřel Doudeenům je Praha se sedmi body. Boskovice na 6.místě mají bodů pět a propast k Praze je již dvoubodová. K tomu pomohlo především jejich vzájemné utkání. Most přeskočil Břeclav a patří mu předposlední místo. Břeclavští na svůj další bodík nadále čekají.

Páté kolo první ligy družstev je na programu až v Září. Nejen prvoligové týmy mohou potrénovat na Českomoravském poháru družstev, jenž je na programu 23.6.2018 v Praze.

Druholigové Bohunice odehrály v neděli 13.5.2018 další tři zápasy. První zápas s Břeclaví jim o bod utekl. V dalších zápasech už však pravidelný účastník druholigového finále ukázal svoji sílu. S BHC Dobrá zvítězily Bohunice 6:1, když se v utkání probudil Jakub Rezek. V posledním utkání s Modřicemi se naopak svým prvním vítězstvím dne vzbudil Ivan Franěk a dopomohl k vítězství svého týmu 5:1. I druhá liga má další kolo až po prázdninách a její účastníci si tak mohou čekání zpříjemnit na Českomoravském poháru.

Bohuničtí pořádají na konci května Orel Cup. Turnaj ČP12 začíná 27.5.2018 v 10:00 v bohunické Orlovně. 

 

Vytisknout E-mail

  • /index.php/cs/news/28-orel-cup-2018
  • /index.php/cs/news/24-doudeen-i-po-treti-na-50

Menu