ROK 2017 JE PRO DOUDEENY STŘÍBRNÝ

Po bronzovém tažení Doudeen Teamu na Českomoravském poháru družstev má za sebou oddíl z Bohunic též sezónu družstev prvoligovou a druholigovou. Ve druhé lize patří THE Orel Bohunice vždy k horkým favoritům na stupních vítězů a nebylo tomu jinak ani letos. Po základní části obsadily Bohunice ve skupině Morava 2.místo a bez větších komplikací si bez pomoci prvoligových hráčů zajistili účast ve finále 2.ligy ČR, které se odehrálo 11.11.2017 na neutrální půdě v orlovně Brno-Královo Pole. Jako technický pořadatel tak téměř mohli orli využít domácí prostředí. Nejlépe se ve finále dařilo Radku Pavlišovi, který s bilancí 8 výher, 2 remíz a 1 prohry vyhrál kompletní hodocení finále v jednotlivcích. Zdatně mu na třetím místě sekundoval jeho týmový kolega Michal Martičič s bilancí 7 výher, 2 remízy a 2 prohry. Ani tyto individuální výkony však nestačily na vítězství ve finále druhé ligy družstev. Tým v černožlutých dresech se musel tentokrát sklonit před týmem Sokol Stochov, který byť s jednou prohrou jako jediný dokázal Bohunice porazit a stal se tak mistrem 2.ligy pro rok 2017. I přesto je pro bohunické hráče stříbrná příčka pěkným úspěchem a minimálně další trofejí k vavřínům druholigových úspěchů. V medailovém sběru v soutěžích družstev se mohou Bohunice pyšnit především účastí. Ať již ČMP, nebo 2.liga ba dokonce 1.liga všude dokázali bohuničtí odvézt nějaký ten cenný kov.

O týden později po stříbrném úspěchu druholigistů pokračovala soutěž družstev prvoligistům. Ti zakončili základní část rovněž na druhém místě a mohli se tak po delším čase opět podívat mezi top 3 první ligy družstev. Ve finále, které se konalo 18.11.2017 v Modřicích se potkali s domácími Modřicemi a hostující Dobrou Vodou u Českých Budějovic. Právě Dobrá Voda byla pro Doudeeny prvním soupeřem a vzhledem k tomu, že dobrovodští patří dlouhodobě k favoritům 1.ligy družstev a zároveň rekordmanům neočekávala se od Doudeen Teamu příliš velká překvapení. Z pozice outsidera prohráli Doudeeni s Dobrou Vodou 6:12. Pro Doudeeny skončilo celosezóní snažení po pěti zápasech v první lize. V této chvíli již neměli šanci získat titul. K tomu naopak měli nejlblíže domácí Dragons Modřice. Ti však místo hladkého vítězství nad Dobrou Vodou zahodili šanci slavit titul již po druhém zápase a remizovali s Dobrou Vodou 10:10. Podobně zklamaní však byli i borci z Dobré Vody, kteří případným vítězstvím mohli slavit též. Při remíze tak Dobrá Voda sledovala z pozice rozhodčích jestli Doudeeni zvládnou to, co se nikomu jinému v sezóně 2017 nepovedlo. Porazit Dragons Modřice.

K překvapení všech tahali modřičtí hned od počátku za kratší konec provazu. Především druhé kolo bylo pro vývoj utkání klíčové. Doudeeni jej ovládli 4:0. Celkově zvítězili Doudeeni 13:8 a získali maximální počet pohárů ze soutěží družstev v roce 2017. Z finále první ligy pro změnu stříbrný. Titul mistra 1.ligy ČR si odnáší již po dvanácté Dobrá Voda u Č.B. Doudeen Team na svůj první zlatý úspěch nadále čeká. Tentokrát však na konci sezóny 2x pomohl svým přemožitelům.

 

Vytisknout E-mail

  • /index.php/cs/news/19-vanocni-turnaj-v-rezii-martincicu
  • /index.php/cs/news/15-doudeeni-zaskocili-dragony-i-ostravu

Menu